Jak pečovat o spodní prádlo?

1. Prádlo perte nejlépe ručně při teplotě vody do 30C a dodržujte pokyny a doporučení pracích symbolů od výrobce.  Pokud se rozhodnete prát prádlo v pračce použijte šetrný program praní a  sáček na praní, tím zabraníte poškození spodního prádla jinými částmi prádla, a navíc se tím zmenšuje mechanické namáhání kostice v podprsence a vylučuje její vyklouznutí.

2. Při praní používejte jemně prací prostředky tekutého charakteru, které se lépe rozpouští, proto se neusazují v jemných porech materiálu. 

3. Podprsenky s výztuží vyžadují zvláštní opatrnost při praní, košíčky  neždímejte, pouze lehce vymačkejte, vrat'te do původního tvaru a nechte volně uschnout. 

4. Kupujte si jen  takové spodní prádlo, které odpovidá Vašemu typu a velikosti. Ne každy druh prádla se hodí pro každou příležitost, např. na sport, společenskou událost, atd.

5. Každé prádlo má omezenou životnost a běžné opotřebení prádla není podle § 619, odst, 2 obč. zák. důvodem k reklamaci.

 

Vysvětlení symbolů

  

Praní

 
Prádlo nelze prát.
Výrobek prát pouze ručně.
Jemně prání na doporučenou teplotu.
Práni jen na doporučenou teplotu. (30, 40, 60 nebo 95 C).
Prádlo lze prát v pračce. Nepřekračujte teplotu uvedenou na symbolu.

 

Žehlení

 
Prádlo můžete žehlit. Čím více puntiků je uvedeno na žehličce, tím vyšší teplotu můžete použit. ( 110° C, 150° C, 200° C).
Prádlo se nesmí žehlit. 

 

Čistění

 
Výrobek možno chemicky čistit.
Pouze šetrné chemické čistění.
Výrobek nelze chemicky čistit.

 

Sušení

 
Výrobek sušit při běžné teplotě.
Výrobek nelze sušít v sušičce.

 

Bělení

 
Výrobek lze bělit chlorem.
Nelze bělit.
Loading...